Mapa satelitarna
  Filmiki-Strażak
  Licznik
Tenis

Drużyna Strażaka Nakonowo Stare została powołana do życia w 2006 roku. Inicjatorami jej powołania byli mieszańcy Starego Nakonowa z sołtysem Krzysztofem Czarniakiem i radnym Tomaszem Hoffmanem na czele. Początkowo trzon drużyny stanowili: Jarosław Hofman, Tomasz Hoffman, Krzysztof Czarniak , Marek Hoffman i Sebastian Adamusik. Następnie do drużyny dołączył obecny jej lider Mirosław Narowski i Zbigniew Sadowski. W pierwszym sezonie w rozgrywkach Choceńskiej Ligi Tenisa Stołowego nasza drużyna zajęła II miejsce. W meczu sezonu pokonaliśmy triumfatora tych rozgrywek drużynę Zjednoczonych Czerniewice.

Strażak Nakonowo Stare posiada obecnie trzy drużyny, które uczestniczą w rozgrywkach Choceńskiej Ligi Tenisa Stołowego. Pierwsza drużyna Strażaka należy do czołowych drużyn ligi. Jej zawodnicy stanowią trzon drużyny GTS Unia Jack Bud Choceń, ktróra w sezonie 2009/2010 wywalczyła awans do IV ligi tenisa stołowego. Natmiast Juniorzy Strażaka nie mają sobie równych.

PODSUMOWANIE TENISOWYCH OSIĄGNIĘĆ STRAŻAKA W SEZONIE 2009/2010

Sezon 2009/2010 tenisiści Strażaka rozpoczęli w grudniu od udziału w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w Gostyninie. Na tym turnieju Kamil Kruczkowski w swojej kategorii zdobył pierwsze miejsce, pokonując w finale Norberta Czarniaka. Czwarte miejce zajął Konrad Jabłoński. W kategorii do 10 lat drugie miejsce wywalczył Kacper Czarniak ustepując tylko nieznacznie zwycięzcy. W styczniu uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Kutna, na których w kategorii szkół podstawowych Norbert Czarniak  zajął pierwewsze miejsce pokonujc w zaciętym finale swojego młodszego brata Kacpra Czarniaka. W kategorii gimnazja drugie miejsce zajął Kamil Kruczkowski a w kategorii powyżej 35 lat Jarosław Hofman zajął 3 miejsce.
W grudniu nasi zawodnicy uczestniczyli także w Mikołajkowym Turnieju Tenisa rozgrywanym w Śmiłowicach. W tym turnieju Kamil Kruczkowski zwyciężył w kategorii gimnazja a Przemek Zieliński zajął w tej kategorii 3 miejsce. Norbert Czarniak zajął 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Pod koniec grudnia zainaugurowane zosatały rozgrywki w Choceńskiej Lidze Tenisa Stołowego. W tym sezonie Strażak do rozgrywek w tej największej w województwie kujawsko-pomorskim amatorskiej lidze zgłosił 3 drużyny: Strażak I ( króry bronił mistrzostwa wywalczonego w ubiegłym sezonie), Strażak II i po raz pierwszy Strażak Junior, który uczestniczył w rozgrywkach w lidze młodzieżowej ( do 15 lat). Niezwykle udanie zadebiutowali Juniorzy, którzy dominowali w lidze młodzieżowej zdobywając mistrzostwo tej ligi. Strażak I, który do końca miał szansę na obronę mistrzowskiego tytułu w decydującym meczu uległ druzynie Starostwa Powiatowego Włocławek i ostatecznie uplasował się na III miejscu. Strażak II wygrał finał B.
W dniu 14 marca 2010 roku nasi zawodnicy uczestniczyli w silnie obasdzonych Deblowych Mistrzostwach Regionu Włocławskiego. W tym turnieju znów pokazali się z dobrej strony i w kategorii do 15 lat Kamil Kruczkowski i Norbert Czarniak zajęli III miejsce.
Prawdziwym sprawdzianem umiejętności naszych zawodników były Indywidualne Mistrzostwa Regionu Włocławskiego, czyli I Grand Prix Chocenia. Zawody zostały rozegrane 14 kwietnia 2010 roku. Rewelacyjnie w tych zawodach spisał sie Kamil Kruczkowski, który zwyciężył w kategori do 15 lat pokonując w finale zawodnika V ligowej drużyny LZS Jastrzębie.  W tej kategorii Norbert Czarniak zajął wysokie 5 miejsce a Konrad Jabłoński 9. W rywalizacji na najlepszego zawodnika z terenu gminy Choceń w kategorii open Marcin Jabłoński zajął III miejsce.
Od lutego 2010 roku nasi zawodnicy uczestniczą również rozgrywkach o Gand Prix Kutna. Po trzech turniejach rozegranych w lutym, marcu i kwietniu wiekszość naszych zawodników znajduje się na czołowych miejscach. Do zakończenia rozgrywek o Grand Prix Kutna pozostały jeszcze 4 turnieje, a finał został zaplanowany na grudzeń 2010 roku.
W czerwcu uczestniczyliśmy również ( skromna 4-ro osobowa ekipa) w Olimpiadzie Osiedlowej w Kutnie. Na tych zawodach Kamil Kruczkowski zwyciężył w kategorii gimnazja, Patryk Piasecki zajął drugie miejsce z kategorii szkół średnich ( chociaż zwycięzcę tej  kategorii w bezpośrednim pojedynku pokonał) a Marcin Jabłoński 4 miejsce. Jarosław Hofman zwyciężył w kategorii powyżej 35 lat.
To nie wszystkie sukcesy naszych tenisistów, ale nie sposób opisac wszystko. Podsumowując ostatni rok muszę stwierdzić, że poziom umiejętności naszch zawodników zdecydowanie wzrósł i w regionie włocławskim należą oni do czołowych zawodników w swoich kategoriach. Wszystkim naszym zawodnikom gratuluję udanego sezonu.

Jarosław Hofman

DOMINACJA STRAŻAKA W LIDZE ChLTS !!!

24 stycznia nasze 3 drużyny zakończyły rozgrywki w I rundzie Chocenskiej Ligi Tenisa Stołowego.
 Strażak Junior z dorobkiem 5 zwycięstw i jednym remisem (z Tajfunem 5:5) zakończył rozgrywki w I fazie na pozycji Lidera tabeli.
 Strażak I w I rudzie nie zanotował porażki na swoim koncie i nie pozostawił przeciwnikom złudzeń co do tego kto jest liderem grupy B awansując do rundy finałowej z 1 miejsca.
 Strażak II zają 5 miejsce w grupie B i będzie walczył w finale pocieszenia o miejsca 9-15.

Runda II rusza 7 lutego-napewno nasze drużyny łatwo "skóry nie sprzedadzą".

Strażak Junior Nakonowo - Lider po I rundzie rozgrywek w Lidze Młodzieżowej

Strażak I Nakonowo - I miejsce w gr.B  I Ligi ChLTS

Strażak II Nakonowo - 5 miejsce w gr B  I Ligi Chlts

STRAŻAK JUNIOR GROMI
W MŁODZIEŻOWEJ LIDZE ChTLS

W dniu 27 grudnia 2009 roku w Choceniu wystartowała Liga młodzieżowa ChTLS. Zawodnicy Strażaka Junior debiutujący w tych rozgrywkach  sprawili ogromna niespodziankę  gromiąc wręcz trzy drużyny, z którymi tego dnia się spotykali ( Strażak Junior - Topspin Kuźnice 9 - 1, Strażak Junior - Ministranci Choceń 8 - 2, Strażak Junior - Boniewo 13 8 - 2). W drużynie Strażaka wystapili: Kamil Kruczkowski, Norbert Czarniak, Kacpre Czarniak i Przemysław Zieliński.  Gratulujemy młodym tenisistom Strażaka oraz dziekujemy kibicom za liczne przybycie i dopingowanie naszych zawodników. Kolejne mecze, juz wszystkich drużyn Strażaka w niedzielę 3 stycznia 2010 roku w nowej hali sportowej w Choceniu.

DUŻY SUKCES MŁODYCH
TENISISTÓW STRAŻAKA

W dniu 5 grudnia 2009 roku liczna grupa zawodników Strażaka uczestniczyła w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w Gostyninie. Olbrzymi sukces odnieśli najmłodsi nasi zawodnicy zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął Kamil Kruczkowski. Grający w tej samej kategorii Norbert Czarniak zajął drugie miejsce, a Konrad Jabłoński czwarte.
W kategorii do 10 lat wspaniałe grał Kacper Czarniak, który ostatecznie zajął drugie miejsce, nieznacznie ustepując zwycięzcy tej kategorii.
W silnie obsadzonej kategorii gimnazja i szkoły średnie  piąte miejsce zajął Patryk Piasecki a szóste Marcin Jabłoński.
Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i zyczymy sukcesów w rozpoczynających się rozgrywkach CHLTS.

STRAŻAK W IV EDYCJI CHLTS

W połowie grudnia rusza IV edycja ChLTS .W tym sezonie Klub Sportowy Strażak Nakonowo Stare wystawia do rywalizacji o mistrzowskie tytuły trzy drużyny:

STRAŻAK JUNIOR NAKONOWO St.                            - II liga ChLTS

STRAŻAK I NAKONOWO St. (ubiegłoroczny mistrz )
                                                                                   - I liga ChLTS
STRAŻAK II NAKONOWO St.

Nasi zawodnicy zapowiadają ostrą walkę a ich celem w tej edycji jest "ustrzelenie" podwójnego mistrzostwa ChLTS-u,

.

Zawodnicy i sympatycy drużyny po zdobyciu wicemistrzostwa CHLTS w sezonie 2006/2007

Pierwsza drużyna Strażaka

Druga drużyna Strażaka

MECZ STRAŻAK I -ZRYW OLGANOWO PODCZAS RUNDY KWELIFIKACYJNEJ III EDYCJI CHLTS 2008